VENTS TT 160

VENTS TT 160

Heli- ja soojusisolatsiooniga ventilaatorid, võimusesega kuni 520 m³/ h.
Ventilaatorid sobivad Ø 100 kuni 315 mm õhukanalitega.

Parim lahendus vannitubade, köökide ja muude niiskete ruumide ventilatsiooniks ning ka korterite, suvilate, kaupluste, kohvikute jne ventilatsiooniks.

Seeriad:

Toote info

Ventilaatorid VENTS TT on varustatud aksiaal- ja tsentrifugaalventilaatorite laia võimekuse ja suure jõudlusega ning on spetsiaalselt mõeldud ruumide sisse- ja väljatõmbeventilatsiooniks, mis nõuavad kõrget rõhku, võimsat õhuvoolu ja madalat mürataset.
Ventilaatorid sobivad Ø 100-315 mm õhukanalitega. VENTS TT ventilaatoritel põhinevad väljatõmbeventilatsioonisüsteemid on parim lahendus vannitubade ja köökide ning muude niiskete ruumide, samuti korterite, suvilate, kaupluste, kohvikute jne. ventilatsiooniks.

Kujundus
Korpus on valmistatud kvaliteetsest vastupidavast plastikust.
Kõik mudelid võivad olla varustatud reguleeritava taimeriga, mille väljalülitamise viivitus on reguleeritav vahemikus 2 kuni 30 min.

Eemaldatav tiivik ja mootoriplokk koos ühenduskarbiga kinnitatakse spetsiaalsete klambrite abil kesta külge. See muudab ventilaatori hoolduse kiireks ja lihtsaks. Ventilaatori hooldus ei nõua täielikku demonteerimist, lihtsalt tõmmake keskplokk korpusest välja ja tehke vajalikud hooldustööd.

Mootor
VENTS TT-seeria mudelid on varustatud 1-faasilise mootoriga ja on saadaval 1- või 2-kiirusega modifikatsioonina. Mõned mõõdud on saadaval võimsama mootoriga (VENTS TT…S).
Mootor on varustatud ülekuumenemiskaitsega.
Kuullaagrid pikendavad mootori kasutusiga kuni 40 000 tundi pideva töötamise korral.
Kaitseklass IP X4.

Juhtimine
2-kiirusega mootoreid juhitakse sisseehitatud lülitiga (V lisavarustus) või mitme kiirusega ventilaatorite puhul välise lülitiga (saadaval eraldi tellimisel).
Pöörlemiskiiruse sujuvaks reguleerimiseks kasutatakse integreeritud kiiruskontrollerit (valik P), välist TRIAC- või autotrafo kiiruskontrollerit (saadaval eraldi tellimisel).

Paigaldamine
Ventilaatorid sobivad paigaldamiseks süsteemi mis tahes nurga all ja mis tahes punktis. Ühe süsteemi sisse võib paigaldada mitu ventilaatorit.
Ühe süsteemi sisse võib paigaldada mitu ventilaatorit:
* paralleelne paigaldus õhuvoolu suurendamiseks
* järjestikku paigaldus töörõhu suurendamiseks
Ventilaatori korpus on varustatud kinnitusplaadiga ventilaatori seinale kinnitamiseks.
Paigalduskarbi võib paigaldada mis tahes asendisse, et hõlbustada paigaldamist ja kaabeldust.

Ventilaator koos temperatuurianduri ja kiirusregulaatoriga (U seade)
Ideaalne lahendus kõrgete nõudmistega ruumide ventilatsiooniks püsiva temperatuuri saavutamiseks, nt kasvuhooned. Temperatuurianduri ja kiiruse regulaatori elektroonilise mooduliga ventilaatorit kasutatakse automaatseks kiiruse reguleerimiseks (õhuvõimsuse reguleerimine) sõltuvalt õhutemperatuurist ventilatsioonikanalis või ruumis.

Võimalikud on kaks modifikatsiooni:
* õhukanali sisse integreeritud temperatuuriandur (U/U1 lisavarustus)
* väline temperatuuriandur, mis on kinnitatud 4 m pikkuse toitekaabli külge (Un / U1n lisavarustus)

Esipaneeli elektrooniline moodul sisaldab:
* kiiruse reguleerimise nupp tiiviku kiiruse seadmiseks
* termostaadi juhtnupp temperatuuri seadepunkti seadmiseks
* termostaadi LED-tuli

Ventilaatori tööloogika koos temperatuurianduri ja kiirusregulaatori elektrooniline moodul
Seadistage termostaadi juhtnupu abil soovitud õhutemperatuur (termostaadi seadepunkt). Seadistage soovitud minimaalne tiiviku kiirus (õhuvool) kiiruse reguleerimise nupu abil. Mootor lülitub maksimaalsele kiirusele (maksimaalne õhuvool), kui temperatuur saavutab ja ületab seatud temperatuuri seadepunkti. Mootor lülitub eelseadistatud kiirusele, kui temperatuur langeb alla seadistatud temperatuuripunkti.
Selleks, et vältida mootori sagedast ümberlülitamist, nt kui temperatuur sissepuhkeõhukanalis on võrdne piirväärtusega, aktiveeritakse ümberlülitamise viivitusaeg.

Erinevate juhtumite jaoks on kaks viivitus võimalust:
* Temperatuurianduril põhinev viivitus (lisavarustus U): mootor lülitub kõrgemale kiirusele, kui õhutemperatuur ületab 2 °C üle seatud termostaadi seadepunkti. Kui õhutemperatuur langeb alla termostaadi seadepunkti, lülitub mootor eelseadistatud madalamale kiirusele. Seda skeemi kasutatakse õhutemperatuuri hoidmiseks 2 °C piires. Sellisel juhul on ventilaatori lülitid harvad.
* Taimeripõhine viivitus (lisavarustus U1): kui õhutemperatuur ületab seatud termostaadi seadepunkti, lülitub mootor kõrgemale kiirusele ja taimer aktiveerub 5 minutiks. Kui õhutemperatuur langeb alla termostaadi seadepunkti, lülitub mootor tagasi madalamale kiirusele ja alles pärast taimeri tagasiarvestust. Seda skeemi kasutatakse õhutemperatuuri täpseks reguleerimiseks. Võrreldes temperatuurianduril põhineva viivitusega muudab ventilaator oma kiirust sagedamini, kuid minimaalne taimerintervall on 5 min.

Paigaldamise näited

Tehniline info

Tooteinfo (ENG)